Ubrania noś tylko w swoim rozmiarze!

Wbrew pozorom stworzenie dobrej stylizacji nie jest wcale takie proste. Wiele osób popełnia jeden z podstawowych błędów, jakim jest kupowanie ubrań w nie swoim rozmiarze. Kupienie czegoś za małego lub za dużego wcale nie jest rozwiązaniem na ukrycie

Wbrew pozorom stworzenie dobrej stylizacji nie jest wcale takie proste. Wiele osób popełnia jeden z podstawowych błędów, jakim jest kupowanie ubrań w nie swoim rozmiarze. Kupienie czegoś za małego lub za dużego wcale nie jest rozwiązaniem na ukrycie niedoskonałości figury. Taki zabieg może przynieść wręcz odwrotny skutek do zamierzonego.

Kupowanie za ciasnych spodni wcale nie wyszczupli nam nóg, lecz dodatkowo wyeksponuje grube uda lub zbyt dużą pupę. Dodatkowo nie każdy może nosić biodrówki, które potrafią optycznie skrócić nogi. Podobnie jest z noszeniem za ciasnych sweterków oraz marynarek. Zbyt napięta marynarka przy jej zapięciu, powoduje wrażenie, że lada moment odpadną guziki. Dodatkowo pojawiają się marszczenia, które mogą eksponować zbyt duży biust.

Każde ubranie jest tak zaprojektowane, że będzie dobrze leżało tylko wtedy, gdy nosimy je zgodnie z rozmiarem. Aby ukryć mankamenty figury, trzeba dobierać odpowiednie kroje spodni lub bluzek, a nie kupować je za małe lub za duże. Dzięki właściwemu dobraniu kroju ubrania, można naprawdę dobrze zakryć np. zbyt obszerne biodra czy uda. Wystarczy tylko kupić spodnie z wyższym stanem oraz z nogawkami lekko rozszerzającymi się na dole. Każda sylwetka wymaga doboru odpowiedniego kroju i fasonu, dzięki którym będzie można niemal całkowicie nadać jej zgrabny wygląd.

A oto kilka prostych trików, dzięki którym dobierzesz strój do swojej figury:
–    poprzeczne paski poszerzają, tak jak pogrubiają duże motywy kwiatowe, jaskrawe kolory oraz duża kratka,
–    buty na wyższym obcasie wyszczuplają nogi,
–    czarny kolor wyszczupla sylwetkę,
–    jeśli nie posiadasz wyraźnie zarysowanej talii, noś szerokie paski.

Komentarze