Odchudzająca moc ubrań!

Smukła i zgrabna sylwetka nie jest dana każdej kobiecie, ale za to każda z nas może nad nią popracować wkładając ubrania, dzięki którym figura nabierze lekkości i smukłości. Jeśli jeszcze nie znasz zasad zestawiania ze sobą ubrań tak, aby dawały efek

Smukła i zgrabna sylwetka nie jest dana każdej kobiecie, ale za to każda z nas może nad nią popracować wkładając ubrania, dzięki którym figura nabierze lekkości i smukłości. Jeśli jeszcze nie znasz zasad zestawiania ze sobą ubrań tak, aby dawały efekt wyszczuplający, to koniecznie zapoznaj się z nimi!

Pierwszą i najistotniejszą zasadą szczupłego wyglądu jest noszenie ubrań w ciemnych kolorach. To właśnie one potrafią wysmuklić sylwetkę przez co można sobie odjąć nawet kilka kilogramów. Najlepiej sprawdzi się ciemny granat lub czerń, które dla rozjaśnienia można zestawiać z bielą. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że te partie ciała, które są bardziej wydatne, muszą być ukryte pod ciemnym kolorem.

Bardzo dobrze sprawdzą się w optycznym wyszczupleniu sylwetki materiały gładkie oraz takie, które posiadają pionowe pasy. Trzeba pamiętać, że pasy nie mogą być ani za wąskie, ani za szerokie, aby nie utracić wyszczuplającego efektu. Jeśli pasy nam nie odpowiadają można uzyskać taki sam efekt wybierając ubrania, które posiadają krój z pionowymi liniami w szwach, plisach, kieszeniach, kołnierzach, nadrukach i wszędzie tam, gdzie da się je zastosować.

W przypadku spodni należy wybierać tylko proste kroje i najlepiej z kantami. W przypadku dżinsów najlepszy efekt osiągnie się wybierając ciemnogranatowe bez żadnych dodatków oraz bez przetarć. Jednolity kolor sprawi, że nogi wydadzą się szczuplejsze. W przypadku spódnic, szczupłą sylwetkę mogą nadać te o kroju ołówkowym oraz te, których dół jest rozszerzany. Oczywiście należy pamiętać, że najbardziej odpowiednią długością spódnicy jest krój do kolan. Dłuższe, czyli do łydki, mogą sprawić że sylwetka zatraci swoje proporcje oraz stanie się zbyt ciężka. Za krótka spódnica może za bardzo uwydatnić mankamenty urody, które dobrze by było zakryć.

Co do obuwia, to osobom, które chcą się wyszczuplić nie wolno wkładać butów, które mają paski zawiązywane wokół kostki. Zdecydowanie taki krój buta skraca sylwetkę oraz sprawia, że noga nie jest smukła. Dobrze natomiast będą prezentowały się buty na słupku lub klocku. Zdecydowanie odradzamy wkładania koturn, chyba że bardzo masywnych.

Stosując kilka z tym bardzo prostych zasad z pewnością będzie można odchudzić się ubraniem o przynajmniej kilka kilo. Są to sprawdzone sposoby, polecane przez stylistów, którzy na co dzień pracują nad poprawą wizualnych walorów nie jednej sylwetki.

Komentarze