Modowe porady przed wyjściem na plażę

Wybór stroju kąpielowego to w wielu przypadkach trudne zadanie, ponieważ nie jest łatwo dobrać do swojego typu figury strój, podkreślający jej atuty, a tuszujący wady. Nie jest to proste tym bardziej, jeśli nie wie się czego szukać. Oto kilka prostyc

Wybór stroju kąpielowego to w wielu przypadkach trudne zadanie, ponieważ nie jest łatwo dobrać do swojego typu figury strój, podkreślający jej atuty, a tuszujący wady. Nie jest to proste tym bardziej, jeśli nie wie się czego szukać. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym można będzie wybrać strój idealnie pasujący do sylwetki.

Największe problemy w wyborze stroju kąpielowego mają zawsze osoby, których natura nie obdarzyła długimi nogami. Aby optycznie je wydłużyć oraz wysmuklić, trzeba wybierać stroje kąpielowe, gdzie ich dolna część będzie miała podwyższony stan oraz wysokie wcięcia nad biodrami. Dzięki temu nogi zostaną wydłużone, a wystający brzuch ukryty za wysokim stanem majtek. Jeśli ktoś chce nieco zmniejszyć objętość pupy, to powinien wybierać majtki zabudowane, ale nie szorty. Wystrzegać się należy stringów oraz majtek wiązanych na biodrach. Jeśli chodzi o górę stroju kąpielowego, to z pewnością większość pań będzie chciała uzyskać efekt większego biustu. W tym celu należy wybierać staniki, które utrzymane są w intensywnej kolorystyce, a najlepiej gdy posiadają duże oraz kolorowe wzory lub ozdobne aplikacje. Dobrze sprawdzą się także falbanki – oczywiście taki stanik musi posiadać wkładki push-up. W przypadku osób o dużym biuście, pomniejszą go staniki ciemne i gładkie, bez wzorów, stonowane.

Z pewnością każda z pań będzie chciała nieco się wyszczuplić i przynajmniej optycznie pozbyć się kilku nadmiernych kilogramów. Aby taki efekt uzyskać warto wybierać stroje kąpielowe jednoczęściowe ze wzorami pionowymi. Można takie również takie dostać w wersji dwuczęściowej, co również wpłynie na poprawę sylwetki. Dla osób, które chcą nieco zakryć niedoskonałości ciała jest jeszcze jedno rozwiązanie – oczywiście oprócz zwykłego stroju jednoczęściowego. Jest nim tankini, czyli górna część stroju kąpielowego jest w formie koszulki na ramiączkach. Wybór jest ogromny, dlatego też śmiało można zrezygnować z tradycyjnego jednoczęściowego stroju kąpielowego na rzecz tankini, które jest praktycznym i modnym w tym sezonie rozwiązaniem. Absolutną nowością, którą coraz częściej widuje się na plażach jest monokini, będące strojem jednoczęściowym, mocno wyciętym w okolicach bioder. Dzięki niemu można wyeksponować zalety figury, a ukryć niedoskonałości.

Wybierając się na zakupy po strój kąpielowy warto o tych poradach pamiętać, aby podkreślić w sylwetce to, co zasługuje na wyeksponowanie, a ukryć to, nad czym przez zimę warto popracować na siłowni. Oczywiście dobór stroju nie jest łatwy, ponieważ nie zawsze strój idealny dla figury idzie w parze z tym, co nam się podoba. Dlatego posiadając jakieś niedoskonałości w sylwetce, warto iść na rozsądny kompromis i jednak wybrać to, co poprawi wygląd.

Komentarze