Letnie ekstrawagancje czyli nieco o okularach słonecznych

Słoneczne lato, to czas, kiedy możemy nosić nie tylko modne ciuchy, ale także okulary słoneczne. W tym sezonie i w tej dziedzinie pojawiły się nowości, które koniecznie trzeba mieć. Okulary słoneczne stały się bardzo ważnym dodatkiem do stylizacji,

Słoneczne lato, to czas, kiedy możemy nosić nie tylko modne ciuchy, ale także okulary słoneczne. W tym sezonie i w tej dziedzinie pojawiły się nowości, które koniecznie trzeba mieć.

Okulary słoneczne stały się bardzo ważnym dodatkiem do stylizacji, który może dodać jej odpowiedniego charakteru. Nie należy przy tym zapominać, że jest to przede wszystkim ochrona oczu przed zbyt silnym działaniem słońca. Dlatego przede wszystkim należy wybierać te okulary, które posiadają stosowne atesty oraz certyfikaty, potwierdzające odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Wskazane jest również, aby takie okulary posiadały polaryzację, czyli specjalny filtr, eliminujący spostrzeganie odblasków, które pojawiają przy patrzeniu np. na wodę, nawierzchnię jezdni czy też szybę samochodu. Dlatego warto wybierać dobrej jakości okulary słoneczne, które będą chronić oczy, a przy tym dodawać uroku osobie, która je będzie nosić. W tym sezonie oczywiście nadal w modzie są okulary dużych rozmiarów, z tą różnicą, że muszą posiadać cieniowane szkła, najlepiej w różnych kolorach. Właśnie do takich szkieł będą idealnie pasować transparentne oprawki. W tym sezonie najmodniejsze będą te okulary, które będą miały wielokolorowe oprawki. Im więcej kolorów tym lepiej. Także modne są różne wzory o motywach kwiatowych lub po prostu wzorzyste kompozycje. W tym sezonie także wracają słynne lennonki. Jeśli dodatkowo będą posiadały jakieś elementy dekoracyjne, nawet wystające poza właściwą oprawkę – tym lepiej.

Z pewnością ten sezon to wyjście z nudy, o czym świadczą przeróżne kształty i kolory okularów. Dlatego im więcej kolorów i ekstrawagancji w wyglądzie, tym lepiej. Z pewnością spory powiew świeżości mogą przynieść właśnie dobrze dobrane okulary słoneczne, które koniecznie trzeba mieć w swojej garderobie.

Komentarze